Zatiaľ to vyzerá tak, že budúce voľby vyhrá opozícia

Aj mne sa zdá, že budúce voľby vyhrá opozícia. Píšem to s absolútnou ľahostajnosťou, ja sa na rozdiel od tých, ktorých pri takomto pomyslení chytá panika, nebojím, čo bude, bojím sa iba jednej veci- prípadnej vojny. Píšem bez emócií, zbytočne ma niekto ako pravdepodobného budúceho nevoliča bude podozrievať, že fandím tej alebo onej strane. Ale ak má niekto chuť slušne si pod blogom vyjadriť názor na vec , nie som proti. Hlavné správy, o ktorých tiež mám svoj názor tak ako aj o mainstreame, myslím, nikto nemôže podozrievať z flirtovania s opozíciou , nedávno zverejnili prieskum, z ktorého jasne vidno , že terajšia opozícia s matovičovcami a naďovcami, ktorí by sa takisto mali dostať do parlamentu, by mala až 45% úspešnosť vo voľbách. Dlhodobo si myslím, že opozícia má lepšie šance na víťazstvo a že sa dokáže na rozdiel od terajšej koalície spojiť a zjednotiť. Teraz to však vyzerá tak, že aj keby koalícia ťahala za jeden povraz, opozícia ju prevalcuje. Na to mal Fico myslieť od začiatku, no vtedy ratoval hlavne svojich sponzorov. Na to mal myslieť predtým, ako začal vykosťovať Hlas. O Dankovej záškodníckej práci je aj zbytočné sa vyjadrovať. Opozícia zvoláva protesty, sú mi síce ľahostajné, lebo ani jej neverím, ale stále viac a viac nahlodávajú spoločnosť. No páčil sa mi jeden komentár, ktorý som čítala v dnešnej diskusii. Je od nicku, ktorý som si obľúbila, od stvorenia. Tak ho dávam na záver:“ Ja som veľký podporovateľ protestov, no len takých, ktoré majú zmysel. Nech je našim “zamestnancom” ktokoľvek, ľudia by mu vždy mali dať vedieť, čo od neho očakávajú, ale konkrétne. Ja chcem napríklad zrušenie zákazu predaja počas sviatkov, zrušenie tzv. chodníkovej novely, vrátenie trestných zákonov do pôvodnej podoby, atď, atď. Keď niekto zorganizuje takýto konkrétny protest, prídem. Kým to je ale v rovine “prídite, pretože sa chceme k moci dostať my,” tak neprídem, pretože už máme všetci vyše tridsaťročné skúsenosti. Vymieňali sme a dosadzovali každého, kto prejavil záujem, a stále to nefunguje. Raz sú to zlodeji, inokedy neschopáci a dnes sa ponúkajú agresívni nevedkovia. Takže, kým nezačne verejnosť používať vlastný rozum a angažovať sa vo veciach verejných bez potreby akýchsi “vodcov”, zatiaľ dobre nebude.“

K diskusii: radegast – všetko sa môže zmeniť, pripúšťam a ešte máme 2 roky, no aj tak sa mi zdá, že opozícia sa skôr dokáže zjednotiť , hoci aj len proti Ficovi ako koalícia. Navyše Hlas s Republikou do vlády asi nepôjde. Poznám pár rozumných ľudí, ktorí volili progresívcov a majú ten názor, že aj tak by tí neskúsení teoretici sami vládu nezostavili, tak že by sa časom viac priblížili k realite a normálu. Tým nechcem absolútne vyjadriť sympatie voči PS , len uvažujem…pre mňa najväčším zlom je Matovič a Naď

malinova- síce voliť by som išla, len keby sa udialo čosi veľmi nečakané a neslýchané, ale inak za dnešný komentár dávam veľké plus, lebo aj ja mám podobný názor-nech sa stane, čo sa má stať

Jeden rád spieva, druhého teší, keď zavrie cestujúcemu dvere pred nosom

06.06.2026

Pomerne často využívam autobusovú dopravu, tak je pochopiteľné, že ma nedávno upútal článok o spievajúcom šoférovi. Ide o šoféra zvolenskej SAD-ky, ktorý je veľmi milý k cestujúcim a náladu im zlepší aj svojím spevom. Takého som poznala aj ja, hoci nespieval. Bol to Ukrajinec, no žiaľ rozhodol sa vrátiť domov. Musím skonštatovať, že poznám skôr milých a [...]

Skoro všetky deti v zahraničí

31.05.2026

Na nedávnom stretnutí po rokoch so spolužiakmi zo strednej školy sa konali mnohé prekvapenia. Nešlo ani tak o výzor prítomných. Takmer všetkých nebol problém hneď spoznať, niektorí prekvapili milo, boli tam ženy, ktorým zub času neublížil a možno naopak, niektorým ešte aj pridal na pôvabe a elegancii. A boli aj takí, pod výzor ktorých sa podpísali choroby alebo zlá [...]

Škodné…

29.05.2026

Pojem škodná sa síce spája so zvieracou ríšou, no v skutočnosti žije viac škodnej medzi ľuďmi. Škodnou je každý vrah, každý, kto zabíja a ničí životy ľudí. Škodnú nachádzame v hojnom počte medzi politikmi. Pre niekoho je škodnou Benjamin Netanjahu, pre iného Donald Trump či Vladimir Putin. Škodnou môže byť aj Boris Johnson, ktorý má na svedomí mnoho ľudských [...]

ate, nehoda, vrtuľník, záchranári,

Vážna nehoda pri Rožňave: Auto skončilo v priekope, zranili sa aj dve deti

08.06.2026 22:23

Nahlásená bola nehoda osobného auta, ktoré skončilo v priekope.

Nehoda v Trnave, havárie, nákladné auto

Smrteľná nehoda v Trnave: po zrážke nákladiaka s autom zomrel 75-ročný spolujazdec

08.06.2026 20:08

Nedanie prednosti malo fatálne následky.

horiaca rafinéria, Rusko, Moskva

Moskva už hovorí o ťažkostiach: vážne palivové problémy pripisuje ukrajinským útokom

08.06.2026 19:45

Rusko priznáva problémy s palivom po ukrajinských útokoch.

belgorod

VIDEO: Ohlušujúca explózia pri ruskom meste: tlaková vlna trhala budovy a spôsobila ľuďom otrasy mozgu

08.06.2026 19:00

Miestny portál uviedol, že výbuch spôsobila letecká bomba.

ariana

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 202
Celková čítanosť: 384670x
Priemerná čítanosť článkov: 1904x

Autor blogu

Kategórie