Ferenčák, voliči, úradnícka vláda

Nedávno som tu čítala článok, ktorý sa venoval Jánovi Ferenčákovi. Musím povedať, že mne je tento poslanec sympatický, páči sa mi jeho vystupovanie v televíznych debatách, argumentácia. Často súhlasím s tým, čo povie a iste, sú aj veci, do ktorých hlbšie nevidím , takže pripúšťam, že aj Ferenčák môže mať občas dôvody nie celkom najčistejšie, pre ktoré koná tak, ako koná. Lenže ktorý z tých hore koná úplne nezištne, ktorýže z nich je vzorom cnosti? On aspoň ide priamo proti prúdu a nebojí sa hlasovať podľa toho, ako to cíti. Rečiam, že chce povaliť vládu, neverím. Ferenčák nie je človekom, ktorý by nevedel počítať a rozmýšľať. Dlhodobo je primátorom Kežmarku, ľudia mu prejavili dôveru, aj to o niečom svedčí. Blog ale určite nemá byť chválospevom na Jána Ferenčáka, skôr chcem vyjadriť znechutenie nad tým, že niekto si dovolil „opatrne podsunúť“ čitateľom klebietku, že by snáď kežmarský primátor mal patriť ku inak orientovaným. A práve toto mi dosť prekáža na mnohých voličoch koalície aj opozície, tá prízemnosť a plytkosť odpisovať ľudí napríklad aj kvôli údajne inej orientácii. Navyše to ani nemusí byť pravda, ale myšlienka už stihne zasiať semienka v mysliach slovenských čítajúcich ovečiek. Toto myslenie nemá nič spoločné s tým, koľko má kto titulov pred a za menom, aké školy skončil. Je to otázka prirodzenej inteligencie a hlavne empatie a charakteru. Medzi mojimi známymi sú dvaja gayovia a musím povedať, že ide o mimoriadne šikovných a aj dobrých ľudí. Ak niekto naznačuje, že snáď Ferenčák a Andrassy sú gayovia, prečo sa nepozrie aj do koaličných radov? Možno aj tam sa nejakí nachádzajú. Lenže na tých sa nepatrí poukazovať, na tých začneme poukazovať až vtedy, keď nebudú poslúchať , však? To podsúvanie myšlienky, že Ferenčák a Andrassy majú blízko k istej komunite a pritom vyjadrovať nesympatie voči nim, mi mierne zaváňa dehumanizáciou. Tak som sa musela ozvať. Práve pre toto sa mi hnusia mnohí voliči koalície, tí primitívni burani, ožrani, či homofóbi. To isté však možno pozorovať aj z druhej, opozičnej strany. Ak si gay či lesba, si síce náš, ale len vtedy, ak máš názory ako my.

A ešte k tej úradníckej vláde. Danko a najnovšie hlavne Migaľ z čistej závisti a pomstychtivosti obviňujú Pellegriniho, že po nej začal túžiť. Podľa mňa blud, no musím priznať, že som veľkou fanúšičkou práve takejto vlády. Tá by možno Slovensko vyviedla z marazmu, pravda, nesmela by byť taká ako Odorova. Musela by byť ozaj nezávislá od politických tlakov a skutočne odborná. Úradnícka vláda odborníkov by bola tým najlepším, čo by Slovensko mohlo postretnúť, no žiaľ, žiadni odborníci poznajúc situáciu u nás doma sa do takejto vlády nepohrnú a samozrejme, takáto vláda by nemala podporu v parlamente a bola by odsúdená na zánik. A tak nám tu ešte asi dlho budú vládnuť rôzne príšery, príšerky, neschopáci, zlodeji a papaláši.

K diskusii – poďakovanie za komentáre Ti Ma 57 , vždy ma potešia

a ďakujem aj cenisanovi alias peknyvtacik, ibanasinec, medvedar, trikopce, feren, dedic…za odvahu, ja by som „odvahu“ vlastne drzosť mať toľko nickov veru nenašla

Jeden rád spieva, druhého teší, keď zavrie cestujúcemu dvere pred nosom

06.06.2026

Pomerne často využívam autobusovú dopravu, tak je pochopiteľné, že ma nedávno upútal článok o spievajúcom šoférovi. Ide o šoféra zvolenskej SAD-ky, ktorý je veľmi milý k cestujúcim a náladu im zlepší aj svojím spevom. Takého som poznala aj ja, hoci nespieval. Bol to Ukrajinec, no žiaľ rozhodol sa vrátiť domov. Musím skonštatovať, že poznám skôr milých a [...]

Skoro všetky deti v zahraničí

31.05.2026

Na nedávnom stretnutí po rokoch so spolužiakmi zo strednej školy sa konali mnohé prekvapenia. Nešlo ani tak o výzor prítomných. Takmer všetkých nebol problém hneď spoznať, niektorí prekvapili milo, boli tam ženy, ktorým zub času neublížil a možno naopak, niektorým ešte aj pridal na pôvabe a elegancii. A boli aj takí, pod výzor ktorých sa podpísali choroby alebo zlá [...]

Škodné…

29.05.2026

Pojem škodná sa síce spája so zvieracou ríšou, no v skutočnosti žije viac škodnej medzi ľuďmi. Škodnou je každý vrah, každý, kto zabíja a ničí životy ľudí. Škodnú nachádzame v hojnom počte medzi politikmi. Pre niekoho je škodnou Benjamin Netanjahu, pre iného Donald Trump či Vladimir Putin. Škodnou môže byť aj Boris Johnson, ktorý má na svedomí mnoho ľudských [...]

ate, nehoda, vrtuľník, záchranári,

Vážna nehoda pri Rožňave: Auto skončilo v priekope, zranili sa aj dve deti

08.06.2026 22:23

Nahlásená bola nehoda osobného auta, ktoré skončilo v priekope.

Nehoda v Trnave, havárie, nákladné auto

Smrteľná nehoda v Trnave: po zrážke nákladiaka s autom zomrel 75-ročný spolujazdec

08.06.2026 20:08

Nedanie prednosti malo fatálne následky.

horiaca rafinéria, Rusko, Moskva

Moskva už hovorí o ťažkostiach: vážne palivové problémy pripisuje ukrajinským útokom

08.06.2026 19:45

Rusko priznáva problémy s palivom po ukrajinských útokoch.

belgorod

VIDEO: Ohlušujúca explózia pri ruskom meste: tlaková vlna trhala budovy a spôsobila ľuďom otrasy mozgu

08.06.2026 19:00

Miestny portál uviedol, že výbuch spôsobila letecká bomba.

ariana

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 202
Celková čítanosť: 384672x
Priemerná čítanosť článkov: 1904x

Autor blogu

Kategórie