Európsky Titanic sa potápa

Pesimisti či optimisti, teraz je to jedno, aj jedni aj druhí si už začínajú uvedomovať, že Európa začína pripomínať Titanic, ktorý sa potápa. Slovensko je malým prederaveným člnom pevne pripútaným k veľkej lodi. Čln sa zmieta v rozbúrenom mori, no odtrhnúť sa nedokáže. A keby aj- diery sú už priveľké a skaza na dosah. Pasažiermi sme my všetci a okolo nás krúži žralok s menom Ukrajina. Chce si uchmatnúť čo najviac z tiel, ktoré onedlho v ľadovej vode pomrznú a utopia sa. Kapitána či kapitánku Titanicu nikde nevidno, no možno len zaliezla ako krysa do bezpečia.

A čo náš silný spojenec spoza veľkej mláky? Zosnulý kardinál Dominik Duka povedal, že USA už trikrát ratovali Európu, ktorá sa do šlamastiky dostala sama. Prvýkrát v prvej svetovej vojne, druhýkrát v druhej svetovej vojne a tretíkrát počas tej studenej. A pýtal sa, či nás má ratovať aj teraz. Jeho oponent by však argumentoval protiotázkou -robila to Amerika snáď nezištne a zadarmo? Neprofitovala z pomoci nakoniec hlavne ona? Nemá skôr pravdu jeden komentujúci, ktorý napísal:“ Zle je, keď si nepriateľom USA, smrteľne, keď si jeho priateľom. “ ?

A potom sú tu krajiny, ktoré majú svoj skazonosný Titanic už dávno za sebou. Odrazili sa a bojujú zo všetkých síl , aby bránili svoje záujmy. Spúšťačom boli aj známe udalosti v Odese a vierolomný západ. Rusko momentálne po mieri netúži, hoci to navonok deklaruje, pretože potrebuje dokončiť, čo začalo- dobyť zvyšok Donbasu. Až keď bude mať v rukách celú oblasť, až potom pristúpi úprimne k rokovaciemu stolu. Tomuto silnému hráčovi sa nemožno čudovať, na druhej strane , ak dáme na misku váh utrpenie v Odese, čo je to v porovnaní s hrôzou vojny ? Položí si niekto z tých, ktorí tak veľmi fandia víťazovi konfliktu otázku, či nejde o veľký nepomer – v Odese zomrelo pár ľudí , vo vojne ich zomierajú státisíce. Stálo to zato? Nedalo sa inak? Je pravda, že nielen Rusi, ale vlastný národ decimuje aj dosadený zelený mužíček, decimuje ho zlými rozhodnutiami, lebo čím dlhšie trvá vojna, tým dlhšie trvá jeho moc a ochrana.
Zlú dobu žijeme . A čo Slovensko? V porovnaní s tragédiami okolitého sveta sa tá naša bieda zdá byť zanedbateľná. Našou biedou sme totiž len my, dve skupiny stojace proti sebe a východisko žiadne. Márne čakáme na Godota.

Myšlienka týždňa

24.06.2026

Eduard Chmelár vo svojom statuse uverejnil myšlienku týždňa: Keď počúvam niektorých vládnych politikov, hovorím si, že toto sa už musí skončiť. Ale keď počúvam predstaviteľov opozície, poviem si, že toto sa nikdy nesmie začať. Všimla som si, že v poslednom čase sa tu objavila séria blogov o Chmelárovi, väčšinou ide o blogy kritické. Blogerom asi prekáža [...]

Vzťah a život s násilníkom a tyranom

22.06.2026

Gelnica je len príkladom vyvrcholenia hrôzy, ale ženy, ktoré trpeli alebo trpia ako trpela mŕtva učiteľka by na Slovensku mohli pokojne utvoriť velikánske mnohokilometrové zástupy. Násilie má len rôzne formy a prejavy, jeho podstata je však rovnaká. Zdeptať, ponížiť, mučiť. Práve teraz pozorujem vo svojom okolí aj v rodine prípady toxicity. Mladá žena, ktorá sa obetavo [...]

Progresívky- agresívky

19.06.2026

Táto vláda robí kroky, s ktorými súhlasím, no robí aj také, za ktoré ju pochváliť nemôžem. Bolo by veru veľmi prospešné, keby pár ministrov urobilo čelom vzad a svoje kreslo prenechalo schopnejším. Ale kde ich nájsť? Opozícia takisto nemá veľmi čo ponúknuť. Včera sa predstavitelia opozície vo večerných správach rozčuľovali, že zo Slovenska odchádzajú firmy a [...]

Ai horucava bratislava

Otázkou nie je, či bude nad 40 stupňov, ale o koľko bude pekelná méta prekonaná

25.06.2026 13:11

Extrémne peklo na obzore: Slovensko mieri k historickému teplotnému rekordu, teplomery môžu ukázať až 41 °C.

komunisti bilbord kosák kladivo socializmus komunistická strana

Za kampaň s kosákom a kladivom prišli tresty, komunistická strana a jej vedenie musia za bilbordy zaplatiť tisíce eur

25.06.2026 12:50

ŠTS odsúdil Komunistickú stranu Slovenska za podporu a propagáciu hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd.

pohár, voda, tekutiny, pitný režim

Hlavne, že sú bazény napustené. Záhorie extrémne míňa pitnú vodu. BVS vyzýva: Okamžite začnite šetriť

25.06.2026 12:25

Ohrozené môže byť čoskoro zásobovanie viacerých obcí.

ariana

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 212
Celková čítanosť: 408904x
Priemerná čítanosť článkov: 1929x

Autor blogu

Kategórie