Kriedový minister -odstúpiť?

Naša opozícia sa priam predbieha v návrhoch na odvolávanie jednotlivých členov vlády. Keby bolo na nej, už tu nemáme ani jedného a vláda by padla. Nevravím, že v niečom nemá opozícia pravdu. Mne osobne v politike najviac prekážajú veci, ktoré nielenže nie sú v súlade s morálkou, ale ani so zdravým rozumom. Napríklad to, že politické strany dostávajú štedré príspevky od štátu. Táto zvrátenosť by sa mala zakázať, no tá paradoxne spája koalíciu aj opozíciu. Však vieme prečo. A k tomu odvolávaniu. Som za, ak minister urobí hrubú chybu alebo ju urobí človek, ktorému on dal dôveru a dosadil ho na významný post. Chybu, na ktorú doplácame všetci. Alebo ak je minister zapletený do škandálu, či už pracovného alebo súkromného charakteru. Samozrejmosťou by malo byť, že ministri by mali byť odborníkmi v rezorte, ktorý spravujú. Keď sa na to pozeráme z tejto stránky, minimálne by mali dostať padáka Huliak, Migaľ a Šimkovičová. Alebo aj Taraba, hoci je dobrý menežér, ale nie pre tento rezort. A Matúš Šutaj Eštok? Drží sa rezortu, na ktorý nedorástol , ako kliešť. Napadne mu možno aspoň raz začas myšlienka, že zrejme precenil svoje schopnosti? Niektorí z vás by to možno spočítali Kamenickému za konsolidačné balíčky, niektorí Suskovi za hanebnú novelu Trestného zákonníka. A Šaško? Osobne si myslím-buďme radi za schopného menežéra v tomto ťažkom rezorte. Čo sa týka Ráža, odvolať teda ani náhodou! Vidno za ním výsledky a čo má on s tým, že niekde na železnici zlyhal ľudský faktor? On predsa nebol pri moci v čase, keď sa do dopravy dostatočne neinvestovalo. Teraz k názvu blogu. Upútali ma útoky na „kriedového ministra“ Druckera. Často sa do neho poniektorí diskutujúci navážajú, že je vraj progresívny. No dobre, a čo je na tom, ak by aj nebol typický konzervatívec? To fakt mi niekto chce povedať, že za Druckera sa do hláv žiakom prúdom nalievajú progresívne myšlienky? A že sa ich pár prešmykne? Však škola nie je uzavretý systém a život existuje aj za bránami školy, prenikaniu rôznych vplyvov zvonku na našu mládež nezabránite. Nie, aby ste mi rozumeli, Drucker mi nie je extra sympatický, ale ja skutočne pri počúvaní debát, v ktorých vystupuje, v nich nenachádzam žiadne progresívne hlášky- jedine tá nešťastná inklúzia, ktorú pokladá za dobrú vec, tá mi veľmi prekáža. A ešte možno povinná maturita z matematiky. V debatách vystupuje slušne, vecne, snaží sa byť konštruktívny. Nedávno povedal, že si nevie predstaviť vládu s PS, lebo medzi Hlasom a PS nie sú programové prieniky. Zdá sa mi, že Drucker môže robiť, čo len chce, už ho poniektorí onálepkovali. Tiež takí tí “ tolerantní“, zdá sa mi. Takí, ktorí nikdy verejne neskritizujú Fica, nech by urobil čokoľvek a nech by akokoľvek klamal. Ale jednu vec musím ministrovi školstva vytknúť. A síce, že dôraznejšie neodsúdil kriedový incident a žiaka Mura. Určite to však nie je na jeho demisiu, ako som niekde čítala. Beriem to však ako ministrovo zlyhanie. Alebo ste zachytili niečo, o čom neviem?

Ešte taký dodatok: možno by nebolo zle ministrov hodnotiť ako v škole. Iste, ak urobí niečo závažné, odstúpiť! Ak menej závažné (lenže zase je to otázka uhla pohľadu, čo je závažné a čo menej, viem) – posúdiť klady a mínusy, čo prevažuje – zhodnotiť celú prácu ministra…

Jeden rád spieva, druhého teší, keď zavrie cestujúcemu dvere pred nosom

06.06.2026

Pomerne často využívam autobusovú dopravu, tak je pochopiteľné, že ma nedávno upútal článok o spievajúcom šoférovi. Ide o šoféra zvolenskej SAD-ky, ktorý je veľmi milý k cestujúcim a náladu im zlepší aj svojím spevom. Takého som poznala aj ja, hoci nespieval. Bol to Ukrajinec, no žiaľ rozhodol sa vrátiť domov. Musím skonštatovať, že poznám skôr milých a [...]

Skoro všetky deti v zahraničí

31.05.2026

Na nedávnom stretnutí po rokoch so spolužiakmi zo strednej školy sa konali mnohé prekvapenia. Nešlo ani tak o výzor prítomných. Takmer všetkých nebol problém hneď spoznať, niektorí prekvapili milo, boli tam ženy, ktorým zub času neublížil a možno naopak, niektorým ešte aj pridal na pôvabe a elegancii. A boli aj takí, pod výzor ktorých sa podpísali choroby alebo zlá [...]

Škodné…

29.05.2026

Pojem škodná sa síce spája so zvieracou ríšou, no v skutočnosti žije viac škodnej medzi ľuďmi. Škodnou je každý vrah, každý, kto zabíja a ničí životy ľudí. Škodnú nachádzame v hojnom počte medzi politikmi. Pre niekoho je škodnou Benjamin Netanjahu, pre iného Donald Trump či Vladimir Putin. Škodnou môže byť aj Boris Johnson, ktorý má na svedomí mnoho ľudských [...]

ate, nehoda, vrtuľník, záchranári,

Vážna nehoda pri Rožňave: Auto skončilo v priekope, zranili sa aj dve deti

08.06.2026 22:23

Nahlásená bola nehoda osobného auta, ktoré skončilo v priekope.

Nehoda v Trnave, havárie, nákladné auto

Smrteľná nehoda v Trnave: po zrážke nákladiaka s autom zomrel 75-ročný spolujazdec

08.06.2026 20:08

Nedanie prednosti malo fatálne následky.

horiaca rafinéria, Rusko, Moskva

Moskva už hovorí o ťažkostiach: vážne palivové problémy pripisuje ukrajinským útokom

08.06.2026 19:45

Rusko priznáva problémy s palivom po ukrajinských útokoch.

belgorod

VIDEO: Ohlušujúca explózia pri ruskom meste: tlaková vlna trhala budovy a spôsobila ľuďom otrasy mozgu

08.06.2026 19:00

Miestny portál uviedol, že výbuch spôsobila letecká bomba.

ariana

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 202
Celková čítanosť: 384647x
Priemerná čítanosť článkov: 1904x

Autor blogu

Kategórie