Primitívnosť, agresia a zloba na obidvoch stranách

Totalitný režim sme tu mali za komunistov a kto to popiera, je buď hlúpy alebo chcene slepý. Totalitný režim by si bol rád budoval Vladimír Mečiar, takisto však Matovič a jeho pokračovateľ Heger, vlastne pardon, Naď , ktorý Hegera v skutočnosti riadil. Ficova vláda nie je totalitná a nikdy nebola, skôr sa snažila prakticky pristupovať k vládnutiu, to znamená rozkradnúť, čo sa dá. Ani teraz nemožno hovoriť o totalite , nemáme tu cenzúru, účelové zatváranie nepohodlných ľudí, skôr sa dá hovoriť o účelovej záchrane skorumpovaných zlodejov. To však neznamená , že táto vláda v sebe neobsahuje toxické prvky , toxické prvky samozrejme tvoria toxickí ľudia. Ale takí sa nájdu všade, aj na jednej, aj na druhej strane. Existujú jedinci, ktorí majú v sebe priveľa zloby, agresivity a áno, aj primitivizmu, a žiaľ, často ovplyvňujú svoje okolie. Agresivitu podporuje aj premiér, ktorý, tak sa zdá, trpí syndrómom vyhorenia, no neprizná si to. Agresívni jedinci sú najväčším zlom tejto spoločnosti. Napríklad Naď, ktorí nazýval ľudí opicami, Matovič , ale aj dnešní opozičníci – starší Šimečka napríklad, čo nálepkuje ľudí s inými názormi, za pomoci médií sú títo ľudia verejne opľúvaní, pranierovaní. A taký vulgárny Muro je vyzdvihovaný na piedestál. Objektivita však chýba aj druhej strane, aj ona disponuje primitívnymi hrubozrnnými jedincami- a to nemá nič spoločné so vzdelaním. Napríklad dnes som sa dočítala, že biele vrany sú vlastne deviantní ľudia. No nie sú, nejde o deviáciu, ale o odlišnosť a odvahu ísť proti prúdu, biť sa za svoje presvedčenie. A rozoberať dokonca priezviská ľudí , že to- ktoré je českého či rusínskeho pôvodu a preto títo ľudia vlastne Slovensku škodia, je… podľa mňa deviantné.

Koalícia prežíva krízu, sú skupiny, ktoré držia palce Smeru, iní zase Hlasu. Vraj Hlas je stranou prísavníkov, stranou na jedno použitie. Dlho mal proti hlasistom doslova odporné výstupy „alfasamec“ A. Danko . Hnusné reči o prezidentovi hlavne v predvolebnom období , potom snaha získať stoličku predsedu parlamentu. A čo vtedy robil R. Fico? V duchu si mädlil prsty, lebo nemohol odpustiť zradu. Jeho krátkozraká politika priniesla svoje ovocie, no zdá sa, že Fico plánuje pokračovať ďalej. Odvolal Chmelára, na Lajčáka má iný meter. E. Chmelár si všimol, že Lajčákova funkcia „poradcu pre západný Balkán“ je vlastne funkciou „poradcu pre obchod so zbraňami“ a že Lajčák vycestoval vždy, keď sa takéto kšefty dohadovali – nielen s premiérom, ale aj s ministrom obrany. „Táto vláda sľúbila svojim voličom, že nevýhodnú vojenskú zmluvu s USA zruší alebo aspoň reviduje. A hoci si na tom postavila svoju kampaň, napokon neurobila nič a namiesto toho vrátila do hry človeka, ktorý to všetko spískal. A akoby to nestačilo, tak práve v čase, keď vyliezali na svetlo škandály s Epsteinovou komunikáciou, získal Miroslav Lajčák navyše lukratívny flek člena Dozornej rady Slovnaftu. Je to výsmech a facka do tváre všetkým, ktorí uverili, že vládne strany prešli nejakou sebareflexiou,“ napísal.

Som toho názoru, že slabochov si nikto neváži. Robert Fico odhalil túto slabinu koaličného partnera a doslova ju zneužíval. Ministri Hlasu chceli len pracovať a nehádať sa(Tomáš, Saková…), ale namiesto toho začali byť súčasťou boja o voličov. Hlas mal už v minulosti ráznejšie reagovať a nedať sa zo strany Danka a s tichým súhlasom R. Fica opľúvať. Hlas taktizoval, dúfal a čakal. To bola chyba. Naposledy to premiér skutočne prehnal. E. Chmelár píše, že “ premiérov návrh na odvolanie vicepremiéra Kmeca bol nielen skratovým konaním vyľakaného človeka, ktorý chcel narýchlo prekryť svoju katastrofálnu komunikáciu so študentmi popradského gymnázia. Bol to predovšetkým nefér postup voči strane Hlas i voči samotnému Petrovi Kmecovi, ktorý by si Robert Fico voči Andrejovi Dankovi nikdy nedovolil. Nie že by na to premiér nemal právo vyplývajúce z ústavy a nie že by neboli dôvody na vyvodenie politickej zodpovednosti. Ale býva nepísaným pravidlom, ktoré sa dodržiavalo vo všetkých vládach, že premiér svoje rozhodnutie najprv oznámi koaličnému partnerovi, aby umožnil príslušnému členovi vlády dobrovoľne odstúpiť a odísť so cťou. Robert Fico to nielenže neurobil, ale v sobotu ráno sa ponáhľal do Prezidentského paláca, aby tam bol prvý. Prišiel neskoro. Peter Kmec ho predbehol a podal demisiu sám a bez zbytočného divadla. Zo strany Roberta Fica je to nepochopiteľné a zbytočné zlyhanie. Peter Kmec nie je gauner, ktorý by sa zubami-nechtami držal ministerského kresla. Myslím si, že je to dobrý človek, čestný politik a schopný manažér. Bol jedným z najkompetentnejších členov tejto vlády, pre Slovenskú republiku zachránil miliardy a počínal si neporovnateľne lepšie ako jeho pomstychtivá predchodkyňa Veronika Remišová. Ficovu výzvu by iste poslúchol, lebo to nie je typ, ktorý sa presadzuje širokými lakťami. Vlastne nikdy nebol politikom, nedokázal sa mentálne preklopiť do tejto pozície a zostal špičkovým diplomatom. A napokon aj jeho ľudia napriek ostrej kritike médií komunikovali veľmi pokojne, vecne a bez mocenskej arogancie, ktorú tak často vidíme u iných členov vlády. Hlas príliš dlho znášal vo vládnej koalícii pozíciu fackovacieho panáka, čo sa odráža aj na páde jeho preferencií. Vždy som upozorňoval na to, aby si všetky vládne strany uvedomili, že sa navzájom potrebujú. Hlas má svojich vlastných voličov, svoj vlastný program, ktorý sa nemusí ostatným páčiť, ale má právo na rešpekt. Bez Hlasu by táto vláda nebola a útokmi na neho ju rozbíjajú zvnútra. V Smere však existuje paranoidný strach, že minimálne časť Hlasu prejde k progresívcom (premiér to svojim partnerom pravidelne vyhadzuje na oči). A tak sa Robert Fico usiluje zničiť Hlas tak, aby z neho urobil marginálnu stranu, ktorá nebude schopná kandidovať samostatne a bude nútená pridať sa do jeho volebného bloku. Je to riskantný a zároveň nelogický plán.“

Neviem, aká bude budúcnosť Hlasu. Ale viem, že má ešte šancu , ak sa rázne vzoprie tomu, s čím bytostne ako strana nesúhlasí, ak nielen rečami , ale činmi dokáže, že mu voliči právom vyjadrili dôveru. Týmto absolútne nerobím kampaň tejto strane, na to som príliš objektívny človek. Napokon, jej budúcnosť je skutočne otázna. Už príliš dlho je zviazaná s aktivitami, od ktorých sa pred voľbami chcela dištancovať a príliš dlho vyla s vlkmi.

Jeden rád spieva, druhého teší, keď zavrie cestujúcemu dvere pred nosom

06.06.2026

Pomerne často využívam autobusovú dopravu, tak je pochopiteľné, že ma nedávno upútal článok o spievajúcom šoférovi. Ide o šoféra zvolenskej SAD-ky, ktorý je veľmi milý k cestujúcim a náladu im zlepší aj svojím spevom. Takého som poznala aj ja, hoci nespieval. Bol to Ukrajinec, no žiaľ rozhodol sa vrátiť domov. Musím skonštatovať, že poznám skôr milých a [...]

Skoro všetky deti v zahraničí

31.05.2026

Na nedávnom stretnutí po rokoch so spolužiakmi zo strednej školy sa konali mnohé prekvapenia. Nešlo ani tak o výzor prítomných. Takmer všetkých nebol problém hneď spoznať, niektorí prekvapili milo, boli tam ženy, ktorým zub času neublížil a možno naopak, niektorým ešte aj pridal na pôvabe a elegancii. A boli aj takí, pod výzor ktorých sa podpísali choroby alebo zlá [...]

Škodné…

29.05.2026

Pojem škodná sa síce spája so zvieracou ríšou, no v skutočnosti žije viac škodnej medzi ľuďmi. Škodnou je každý vrah, každý, kto zabíja a ničí životy ľudí. Škodnú nachádzame v hojnom počte medzi politikmi. Pre niekoho je škodnou Benjamin Netanjahu, pre iného Donald Trump či Vladimir Putin. Škodnou môže byť aj Boris Johnson, ktorý má na svedomí mnoho ľudských [...]

ate, nehoda, vrtuľník, záchranári,

Vážna nehoda pri Rožňave: Auto skončilo v priekope, zranili sa aj dve deti

08.06.2026 22:23

Nahlásená bola nehoda osobného auta, ktoré skončilo v priekope.

Nehoda v Trnave, havárie, nákladné auto

Smrteľná nehoda v Trnave: po zrážke nákladiaka s autom zomrel 75-ročný spolujazdec

08.06.2026 20:08

Nedanie prednosti malo fatálne následky.

horiaca rafinéria, Rusko, Moskva

Moskva už hovorí o ťažkostiach: vážne palivové problémy pripisuje ukrajinským útokom

08.06.2026 19:45

Rusko priznáva problémy s palivom po ukrajinských útokoch.

belgorod

VIDEO: Ohlušujúca explózia pri ruskom meste: tlaková vlna trhala budovy a spôsobila ľuďom otrasy mozgu

08.06.2026 19:00

Miestny portál uviedol, že výbuch spôsobila letecká bomba.

ariana

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 202
Celková čítanosť: 384674x
Priemerná čítanosť článkov: 1904x

Autor blogu

Kategórie