Minister Drucker, prehráte!

Niektorí ministri Ficovej vlády sú mi sympatickí, u iných sa neviem dočkať ich odchodu. Minister Drucker nepatrí ani do jednej z týchto skupín, oceňujem, že je pomerne dobrý menežér, človek sa za neho nemusí hanbiť a ministerstvo pod jeho vedením nečelí žiadnym škandálom. Ale v jednej veci totálne zlyháva. A tá má názov inklúzia. Najlepšie by bolo, keby on a pár jeho najbližších prisluhovačov a pritakávačov strávili minimálne mesiac na vyučovaní v rómskej škole, ideálne by bolo , aby sa sami aktívne zapojili do vyučovacieho procesu, prípadne sa na ten proces pozerali skrytou kamerou. Až vtedy po zážitkoch na vlastnej koži by videli, čo sa vlastne v školstve deje.

Momentálne to vyzerá tak, že minister chce donútiť rodičov, aby dávali deti do takých škôl, do akých ich dávať nechcú. V súčasnosti ak rodič žije v obci, kde rómske deti tvoria väčšinu, buď zapíše dieťa do tejto školy alebo si vyberie školu v inej obci či meste. Minister však chce, aby rodičia už nemali na výber. Ja som presvedčená, že na tomto si Tomáš Drucker vyláme zuby. V praxi by to narazilo na taký odpor, že by nakoniec musel ustúpiť. Biele deti v triede, kde Rómovia tvoria väčšinu? Čosi o tom viem. Nepredstaviteľná škodlivá hrôza! Inklúzia by možno mala zmysel, keby existoval veľký počet pedagogických či špeciálnych asistentov , ktorí by sa maximálne mohli venovať zaostávajúcim deťom zo znevýhodneného prostredia. Ale aj keby tých asistentov bolo dosť, treba na rovinu povedať, že takí žiaci výrazne narušujú vyučovací proces. Iste, bojíme sa toho, čo nepoznáme. Na vlastnej koži som mala možnosť poznať rómskych žiakov, zistila som, že málo podnetné prostredie je na vine, že aj talentované deti skončia len základnú školu. Mnohé sú šikovné a zaslúžia si šancu, no nedostanú ju spôsobom, že k nim niekto nasilu nasáčkuje biele deti. Skôr tie rómske treba porozdeľovať, aby neboli spolu a mali motiváciu sa učiť od lepších. Samozrejme, porozdeľovať len také, s ktorými je možné pracovať a nie také, ktoré patria do špeciálnych škôl. Tu pomôžu systémové zmeny a školstvo je len jednou časťou týchto zmien. Rómsky problém treba riešiť rázne, no spravodlivo. Podľa Druckera by nemali rómske deti končiť v špeciálnych školách. Lenže mnohé do normálnych nepatria a majú navyše aj poruchy správania. Preto sa proti ministrovým zásahom búri verejnosť- rodičia, učitelia, psychológovia a experti na vzdelávanie. Preto sa podpisujú petície. Je dobré, že učitelia a školskí psychológovia sa už neboja nahlas kritizovať škodlivú inklúziu , vývoj ide dopredu, pred pár rokmi to ešte nebolo možné, ak si vyslovil kritický názor, bol si za rasistu. Tomáš Drucker a mnohí tam hore nerozumejú rómskej problematike, nechcú pochopiť, že deti z osád potrebujú špeciálny prístup, špeciálne školy alebo špeciálne triedy. Pokusmi s ich „integráciou“ im ubližujeme, lebo budú nutne zaostávať. Hoci boli tlaky zhora na psychológov, aby deti z osád neposielali do špeciálnych škôl, psychológovia sa už prestali báť a ozývajú sa. Nie je možné, aby sme tu mali parazitov, na ktorých doplácajú slušní ľudia. Škola nemôže nahradiť chýbajúcu výchovu zo strany rodičov. Nie je možné ďalej pestovať systém, ktorý dovoľuje Rómom ignorovať svoje povinnosti vo výchove a využívať deti ako zdroj príjmu od štátu.

Myšlienka týždňa

24.06.2026

Eduard Chmelár vo svojom statuse uverejnil myšlienku týždňa: Keď počúvam niektorých vládnych politikov, hovorím si, že toto sa už musí skončiť. Ale keď počúvam predstaviteľov opozície, poviem si, že toto sa nikdy nesmie začať. Všimla som si, že v poslednom čase sa tu objavila séria blogov o Chmelárovi, väčšinou ide o blogy kritické. Blogerom asi prekáža [...]

Vzťah a život s násilníkom a tyranom

22.06.2026

Gelnica je len príkladom vyvrcholenia hrôzy, ale ženy, ktoré trpeli alebo trpia ako trpela mŕtva učiteľka by na Slovensku mohli pokojne utvoriť velikánske mnohokilometrové zástupy. Násilie má len rôzne formy a prejavy, jeho podstata je však rovnaká. Zdeptať, ponížiť, mučiť. Práve teraz pozorujem vo svojom okolí aj v rodine prípady toxicity. Mladá žena, ktorá sa obetavo [...]

Progresívky- agresívky

19.06.2026

Táto vláda robí kroky, s ktorými súhlasím, no robí aj také, za ktoré ju pochváliť nemôžem. Bolo by veru veľmi prospešné, keby pár ministrov urobilo čelom vzad a svoje kreslo prenechalo schopnejším. Ale kde ich nájsť? Opozícia takisto nemá veľmi čo ponúknuť. Včera sa predstavitelia opozície vo večerných správach rozčuľovali, že zo Slovenska odchádzajú firmy a [...]

letisko bratislava, bratislavske letisko

Cesta na dovolenku sa môže skomplikovať už v Bratislave. Polícia varuje cestujúcich pred zdržaním

27.06.2026 22:45

Počet pasažierov najmä z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave oproti minulému roku výrazne narástol.

Aleksandar Vučič

Srbsko čaká politické zemetrasenie. Vučić oznámil odchod aj predčasné voľby

27.06.2026 20:30

Prezident mesiace čelil tlaku protivládnych protestov.

Venezuela Earthquake

Počet obetí stredajšieho zemetrasenia vo Venezuele stúpol na 1430

27.06.2026 20:10

Zranených je viac ako 3200 ľudí, nezvestných viac než 55.000.

Vojak Bundeswehru

Nemecko naráža na tvrdú realitu: armáde chýbajú desaťtisíce vojakov, v hre je návrat povinnej služby

27.06.2026 18:25

Do leta 2027 musí rozhodnúť, či obnoví povinnú službu.

ariana

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 212
Celková čítanosť: 411477x
Priemerná čítanosť článkov: 1941x

Autor blogu

Kategórie