Takto by to ideálne na Slovensku malo vyzerať

…samozrejme, podľa mňa a vy môžete mať na to úplne iný názor

…ale začnem jedným smutným statusom skopírovaným zo sociálnej siete

Na fotke vidno mladého zastreleného medvedíka a okolo neho kopu mužov aj nejaké ženy, ako sa týmto obrazom kochajú a tešia sa, že niekto z nich bude mať doma trofej. A teraz ten status:“ Táto fotka je úplne dokonalým obrazom toho, o čom je celý lov medveďa. O tom, že niekto celý život túžil zastreliť zákonom chránenú šelmu a teraz sa mu to podarilo. Čo na tom, že to bolo prakticky malé, neškodné, odrastené medvieďa, ktoré sa len chcelo vykŕmiť pred zimným spánkom hruškami. Je mi na vracanie z toho, kam sa s fašistickou úderkou na čele MŽP dostala ochrana prírody na Slovensku.“

Pozor, len som to skopírovala, ja osobne by som fašistickú úderku nespomenula, ale so zvyškom súhlasím do bodky. Ak sa aj premnožili, strieľajme tam, kde je to nutné. Viem, toto nie je len obraz našej krajiny, podobných zabijakov – primitívov nájdeme na celom svete.

Ak by bolo na mne, nevyhrala a nevládla by určite terajšia koalícia, ale takisto ani opozícia. Ak by bolo na mne, zvíťazil by nemenovaný nový politický subjekt, ktorému fandím. Iste, aj ten sa môže časom vyfarbiť , a preto aj môj blog je vlastne len fikciou. Aká by teda mala byť budúca vláda a ako si predstavujem budúcnosť vyspelého Slovenska? V prvom rade by premiérom mal byť človek rozvážny, pokojný, ale aj dosť silný a energický na to, aby mohol spoločnosť opäť zoceliť , alebo sa o to aspoň pokúsiť. Človek, ktorý by vedel počúvať, viesť dialóg , nielen diktovať. Slovenská zahraničná politika by mala smerovať na všetky štyri svetové strany, aby sme ekonomicky mohli profitovať a obracať sa na tých, ktorí nám ponúkajú pre nás najvýhodnejšie podmienky. Mali by sme zostať členmi EU , ale iba za istých podmienok a ak by nás EU nerozvážnymi rozhodnutiami naďalej ožobračovala a podporovala nenažranú zbrojársku lobby, do úvahy by prišla verzia o vystúpení z tohto spolku. Ideálna vláda v mojom ponímaní by ukončila naše členstvo v NATO. Namiesto do zbrojenia by investovala do zdravotníctva, školstva či iných odvetví, ktoré podporu súrne potrebujú. Životné prostredie by mal riadiť ochranár a ak sú nejaké zvieratá, ktoré ľudí priamo ohrozujú, iba tam povoliť odstrel. Starať sa viac o najviac zraniteľné skupiny v spoločnosti, medzi ktoré patria deti, starí ľudia. Vytvoriť lepšie podmienky pre život zvierat, spoločenských, hospodárskych, aj tých zákonom chránených. Investovať do zdravotníctva, školstva, motivovať mladých, aby nám neutekali do zahraničia. Podporovať mladé rodiny aj dôchodcov. A aj drobných či stredných podnikateľov. V školstve investovať do vzdelania, ale aj obmedziť škodlivú progresívnu inklúziu. Pritvrdiť v rómskej otázke, nerozdávať bezbreho aj tým, ktorí náš sociálny systém zneužívajú. Posilniť bezpečnostné zložky, políciu , začať boj s hazardom a inými pliagami , ktoré ničia ľudské životy a rodiny. A hlavne nechať na postoch tých, čo sa osvedčili , odborníkov, hoci by nepochádzali zo strany, ktorá vyhrala voľby. Zachovať kontinuitu v tom, čo je dobré . A v oblasti kultúry podporovať tradíciu, ale aj tých, čo experimentujú, moderné umenie. Zachovať slobodu slova, no súčasne stanoviť hranice a bojovať proti extrémizmu v každej podobe. Trestať korupciu a obnoviť procesy s tými, ktorých predchádzajúca vládna moc chránila. Nedovoliť nikomu hanlivo nálepkovať súpera, nedeliť ľudí do skupín a prirodzene podporovať rovnosť všetkých bez ohľadu na to, ako je človek orientovaný. Umožniť registrované partnerstvá, ale zároveň strážiť prirodzené hranice toho, čo nám hovorí zdravý sedliacky rozum.

Chcem toho asi veľa, však?

Jeden rád spieva, druhého teší, keď zavrie cestujúcemu dvere pred nosom

06.06.2026

Pomerne často využívam autobusovú dopravu, tak je pochopiteľné, že ma nedávno upútal článok o spievajúcom šoférovi. Ide o šoféra zvolenskej SAD-ky, ktorý je veľmi milý k cestujúcim a náladu im zlepší aj svojím spevom. Takého som poznala aj ja, hoci nespieval. Bol to Ukrajinec, no žiaľ rozhodol sa vrátiť domov. Musím skonštatovať, že poznám skôr milých a [...]

Skoro všetky deti v zahraničí

31.05.2026

Na nedávnom stretnutí po rokoch so spolužiakmi zo strednej školy sa konali mnohé prekvapenia. Nešlo ani tak o výzor prítomných. Takmer všetkých nebol problém hneď spoznať, niektorí prekvapili milo, boli tam ženy, ktorým zub času neublížil a možno naopak, niektorým ešte aj pridal na pôvabe a elegancii. A boli aj takí, pod výzor ktorých sa podpísali choroby alebo zlá [...]

Škodné…

29.05.2026

Pojem škodná sa síce spája so zvieracou ríšou, no v skutočnosti žije viac škodnej medzi ľuďmi. Škodnou je každý vrah, každý, kto zabíja a ničí životy ľudí. Škodnú nachádzame v hojnom počte medzi politikmi. Pre niekoho je škodnou Benjamin Netanjahu, pre iného Donald Trump či Vladimir Putin. Škodnou môže byť aj Boris Johnson, ktorý má na svedomí mnoho ľudských [...]

ate, nehoda, vrtuľník, záchranári,

Vážna nehoda pri Rožňave: Auto skončilo v priekope, zranili sa aj dve deti

08.06.2026 22:23

Nahlásená bola nehoda osobného auta, ktoré skončilo v priekope.

Nehoda v Trnave, havárie, nákladné auto

Smrteľná nehoda v Trnave: po zrážke nákladiaka s autom zomrel 75-ročný spolujazdec

08.06.2026 20:08

Nedanie prednosti malo fatálne následky.

horiaca rafinéria, Rusko, Moskva

Moskva už hovorí o ťažkostiach: vážne palivové problémy pripisuje ukrajinským útokom

08.06.2026 19:45

Rusko priznáva problémy s palivom po ukrajinských útokoch.

belgorod

VIDEO: Ohlušujúca explózia pri ruskom meste: tlaková vlna trhala budovy a spôsobila ľuďom otrasy mozgu

08.06.2026 19:00

Miestny portál uviedol, že výbuch spôsobila letecká bomba.

ariana

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 202
Celková čítanosť: 384621x
Priemerná čítanosť článkov: 1904x

Autor blogu

Kategórie